Narodzenie pośród gejzerów

Niecodzienną szopkę można podziwiać w miejscowości Povoacao na Sao Miguel, największej wyspie portugalskich Azorów. Rozświetlone tysiącem lampek biblijne sceny usytuowano na środku pola gejzerów.

Dostęp do stajenki kryjącej figurki Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy i ich bydła został zabezpieczony taśmami bezpieczeństwa. Niewielkich rozmiarów dekoracje imitujące Betlejem, Nazaret oraz Jerozolimę z czasów narodzin Jezusa Chrystusa usytuowane są pomiędzy źródłami z wrzącą wodą.

Azorski świąteczny żłóbek, zwany "Szopką Pieców", spowity jest nieustannie oparami pary wodnej wydostającej się na skutek działalności wulkanicznej gejzeru. Do tegorocznej dekoracji terenu, na którym znajduje się niecodzienna szopka, wykorzystano ponad 500 figurek przedstawiających sceny ze Starego i Nowego Testamentu.

Jak poinformował przedstawiciel urzędu gminy Povoacao, "Szopkę Pieców" rozświetloną non stop tysiącem lampek można podziwiać od Wigilii do 26 grudnia. Niecodzienny żłóbek z uwagi na oszczędności portugalskiej gminy rozbłyśnie ponownie pomiędzy 30 grudnia a 2 stycznia.

"W okresie tym zarówno mieszkańcy naszej wyspy, jak i turyści będą mogli bez ograniczeń wchodzić na pole gejzerów, aby podziwiać 'Szopkę Pieców'. Wstęp będzie możliwy także w nocy. Spodziewamy się dużej rzeszy turystów, zważywszy że nasz żłóbek jest teraz jedną z największych atrakcji na wyspie" - dodał azorski samorządowiec.

Szopkę na polu gejzerów wyspy Sao Miguel będzie można podziwiać do 10 stycznia 2012 roku.

Sao Miguel to największa wyspa położonego na Oceanie Atlantyckim archipelagu Azorów. Jej głównym ośrodkiem administracyjnym jest miasto Ponta Delgada z międzynarodowym lotniskiem im. Jana Pawła II. Na wyspie mieszka ponad 140 tys. osób.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama