Kiedy Monti odwiedzi papieża?

Nie ustalono jeszcze daty oficjalnej wizyty premiera Mario Montiego w Watykanie, powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi

Nie zaprzeczył, że mogą trwać rozmowy w tej sprawie i nie wykluczył, że do spotkania nowego szefa włoskiego rządu z Benedyktem XVI mogłoby dojść już w styczniu przyszłego roku, ale - jak zaznaczył - „nie ma tego jeszcze w kalendarzu papieża”.

Przy okazji przypomina się, że Monti widział się z Benedyktem XVI przed jego odlotem do Beninu na rzymskim lotnisku Ciampino 18 listopada. Rozmowa trwała zaledwie kilka minut i dotyczyła m.in. kryzysu gospodarczego na świecie. Papież złożył wówczas nowemu premierowi życzenia z okazji objęcia kilka dni wcześniej urzędu.

19 grudnia w ambasadzie Włoch przy Stolicy Apostolskiej spotkali się i odbyli dłuższą minister spraw
zagranicznych Guido Terzi di Sant'Agata i szef dyplomacji watykańskiej arcybiskup Dominique Mamberti.

Mario Monti ma 68 lat, z wykształcenia jest ekonomistą; premierem został 16 listopada br. po wymuszonej dymisji Silvio Berlusconiego. W latach 1995-2004 piastował wysokie urzędy w Unii Europejskiej jako komisarz najpierw ds. rynku wewnętrznego, usług finansowych, integracji finansowej, ceł i podatków (1994-99), a następnie ds. konkurencji (1999-2004). Zasłynął wówczas m.in. z rozpoczęcia postępowania antymonopolowego przeciwko Microsoftowi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama