Wizytacja biskupa Rzymu w parafii

W niedzielę 11 grudnia przed południem Benedykt XVI odwiedzi kolejną parafię Wiecznego Miasta. Tym razem chodzi o osiedle Casal Boccone położone na jego północno-wschodnich rubieżach.

Od 1985 r. działa tam parafia Matki Bożej Łaskawej (S. Maria delle Grazie). Nowoczesny kościół, niedawno konsekrowany, służy typowej peryferyjnej społeczności nowego, wciąż rozrastającego się osiedla. Niesie to ze sobą określone wyzwania duszpasterskie, co podkreśla proboszcz, ks. Domenico Monteforte. „To trudny dla duszpasterstwa teren, bo mamy do czynienia z młodymi rodzinami, które często nie mają za sobą chrześcijańskiej tradycji – powiedział Radiu Watykańskiemu włoski duchowny. – Nie ma też ugruntowanej tkanki społecznej. Z jednej strony jest tu stare osiedle, z jaką taką tradycją, a z drugiej rejon nowej zabudowy, gdzie mieszkają młode rodziny, które muszą dopiero nauczyć się być wspólnotą, poczuć się częścią dzielnicy”.

Podczas wizyty w parafii Matki Bożej Łaskawej w Casal Boccone Benedykt XVI spotka się z młodzieżą i dziećmi oraz odprawi Mszę św.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama