Akcja charytatywna w Betlejem

„Na Boże Narodzenie powróć do źródeł” – to hasło akcji pomocy najuboższym chrześcijanom w Betlejem

Jej inicjatorem jest Fundacja na rzecz Ziemi Świętej. Celem organizacji jest zebranie funduszy na doraźną pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, młodym małżeństwom oraz osobom starszym i samotnym.

Trzeci rok z rzędu Fundacja na rzecz Ziemi Świętej rozpoczęła charytatywną akcję apelując o dar serca dla najbardziej dotkniętych skutkiem bezrobocia i kryzysu ekonomicznego chrześcijan w Betlejem. Kilkunastotysięczna lokalna wspólnota chrześcijańska, w której jest prawie 6 tys. katolików, liczy na ofiarność dobrych serc z całego świata.

Franciszkanie z Kustodii Ziemi Świętej, duszpasterze betlejemskiej wspólnoty katolickiej, pragną zagwarantować najuboższym niezbędną pomoc materialną. Całkowity dochód tegorocznej akcji zostanie przeznaczony dla cierpiących największy niedostatek.

Apel o włączenie się w akcję „Na Boże Narodzenie powróć do źródeł” jest zaproszeniem do osobistego przeżycia tajemnicy narodzin Syna Bożego, która zmieniła historię świata i pragnie stać się udziałem serc milionów osób.

W akcji wyrażającej chrześcijańską solidarność z mieszkańcami Betlejem, żyjącymi w trudnej sytuacji politycznej i ekonomicznej, swój udział zapowiedziało już wiele diecezji i parafii z Włoch i innych stron świata. W licznych miastach zostaną zorganizowane manifestacje mające na celu wyczulenie opinii publicznej na sprawę palestyńskich chrześcijan, stanowiących „żywe kamienie” Kościoła Ziemi Świętej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BETLEJEM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama