Europa poszła w inną stronę!

Krytycznie o zapowiedzianej przez PiS inicjatywie na rzecz przywrócenia w Polsce kary śmierci wypowiedział się abp Sławoj Leszek Głódź

„Podnoszenie tej sprawy jest bezcelowe, dlatego że nauczanie Kościoła i cała Europa poszły w innym kierunku” – powiedział metropolita gdański w rozmowie z KAI. „Podniesiono temat, który nic nie rodzi a tylko będzie jątrzył” – dodał hierarcha.

„Trzeba się zająć analizą exposé a nie cofać się do spraw, które już minęły” – powiedział abp Głódź dodając żartem „dorożka odjechała”.

„Kościół stoi na stanowisku obrony godności człowieka i jego niezbywalnych praw, których sprawiedliwość ludzka nie może pozbawiać” – tłumaczył metropolita gdański dodając, że nauka Kościoła na temat kary śmierci zawarta jest m.in. w Katechizmie Kościoła Katolickiego i encyklice Jana Pawła II „Evangelium vitae”.

Przypomnijmy, że w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział na konferencji prasowej, że jego ugrupowanie będzie chciało doprowadzić do przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa. Były premier zapowiedział, że projekt zmiany w Kodeksie karnym w najbliższym czasie trafi do Sejmu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama