Po raz 18. rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

3 mln wigilijnych świec rozprowadzi Caritas Polska podczas tegorocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - poinformował w środę na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Caritas ks. Marian Subocz. Tegorocznej akcji patronuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Świece będzie można kupić w parafiach na terenie całej Polski od pierwszej niedzieli adwentu (27 listopada) do Wigilii Bożego Narodzenia. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. 10 groszy ze sprzedaży każdej świecy Caritas przeznacza też na pomoc głodującym dzieciom z Afryki, w tym roku będą to dzieci z Somalii.

Akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" w tym roku będzie prowadzona pod hasłem "Podarujmy dzieciom czas". Jak powiedział dyrektor Caritas, jej organizatorzy chcą pokazać, jakie wartości ma dla dziecka rodzina zapewniająca miłość i poczucie bezpieczeństwa. "Nie pozwólmy, żeby w naszych domach, rodzinach czy u sąsiadów dzieci miały święta tylko w telewizji. Okres Bożego Narodzenia jest szczególny - to najlepszy moment na wspólne spędzanie czasu - wspólne rozmowy i zabawy" - apelował ks. Subocz.

Zapewnił też, że Caritas zorganizuje w świetlicach zajęcia dla dzieci, które spędzają samotnie czas przed telewizorem w domach.

Jak zaznaczył ks. Subocz, już po raz dwunasty kampania ma charakter ekumeniczny. W ubiegłym roku Caritas, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i prawosławny Ośrodek Miłosierdzia "Eleos" rozprowadziły ponad 3 miliony wigilijnych świec. Dyrektor generalny Diakonii Wanda Falk i dyrektor "Eleosu" ks. Doroteusz Sawicki poinformowali, że w tegorocznej kampanii zamierzają rozprowadzić po 13 tys. świec.

Od kilku lat kampania przekracza granice Polski. Wigilijne świece Caritas płoną podczas wieczerzy wigilijnej na stołach naszych rodaków na Białorusi, Ukrainie, Litwie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i wielu innych krajach.

Aby pomóc w utrzymaniu świetlic prowadzonych przez Caritas, można kupić wigilijną świecę, wysłać SMS o treści POMAGAM pod numer 72052 (za 2,46 zł) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych z dopiskiem "Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom".

Wpłat można dokonać także na konto: Caritas Polska, ul. Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9 01-015 Warszawa PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384Bank Millennium S.A. Departament Bankowości Przedsiębiorstw ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa SWIFT: BIGBPLPW.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama