Wietnam: optymistyczna przyszłość Kościoła

80 tys. katechistów zaangażowanych jest już w misję ewangelizacyjną w 26 wietnamskich diecezjach. Poinformowała o tym agencja Fides donosząc zarazem o boomie powołaniowym w tym południowoazjatyckim kraju.

Obecnie w siedmiu wietnamskich seminariach do kapłaństwa przygotowuje się ponad 1,5 tys. kleryków. To rekordowa liczba biorąc pod uwagę, że nadal obowiązuje komunistyczny obowiązek uzyskiwania pozwoleń władz na wstąpienie kandydata do seminarium.

Kościół katolicki w Wietnamie jest bardzo popularny wśród młodzieży, choć wymaga to często z jej strony wielu wyrzeczeń. W zglobalizowanym świecie młodzi Wietnamczycy wystawieni są na podobne zagrożenia, jak ich rówieśnicy w innych krajach. Doświadczają pokus materializmu, konsumpcjonizmu, realizacji własnego szczęścia czy też przesadnego dbania o wizerunek społeczny. Cechą specyficzną młodych z Indochin jest doświadczenie upokarzającej biedy i konieczności utrzymywania licznej rodziny, co często jest trudne do pogodzenia z zaangażowaniem ewangelizacyjnym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama