Nadzieję, że obecny rok będzie czasem budowania pojednania i przyjaźni między narodami basenu Morza Śródziemnego wyraził algierski biskup Claude Rault.
Po dwu i pół roku prac renowacyjnych otwarto ponownie do użytku bazylikę św. Augustyna w Annabie w Algierii.
Chrześcijanie w Algierii mają swobodę, gdy chodzi o wznoszenie miejsc kultu i zbieranie na to funduszy. Zapewnił o tym tamtejszy minister ds. wyznań Bouabdallah Ghulamallah podczas spotkania z dziennikarzami w parlamencie.
Algieria zaostrzy kontrolę państwa nad instytucjami religijnymi. Zakłada to nowy projekt prawa wyznaniowego przygotowany w ramach reform wymuszonych przez tak zwaną Arabską Wiosnę.
Konferencja Episkopatu Północnej Afryki (Conference of North Africa Region - CERNA) wyraziła zaniepokojenie z powodu odmowy wydawania wiz kapłanom, zakonnikom i zakonnicom pracującym w Algierii.
„Chrześcijanie w Algierii są obcokrajowcami. Nie uczestniczymy w życiu politycznym, ale respektujemy decyzje Algierczyków” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Ghaleb Bader, metropolita Algieru.
Przemiany w krajach Maghrebu okazały się bardziej złożone i bolesne, niż mogło się wydawać rok temu – stwierdzają z perspektywy minionych 12 miesięcy tamtejsi biskupi.
Do Algierii udał się 29 kwietnia przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Papież mianował kard. Jean-Louis Taurana swoim specjalnym wysłannikiem na obchody setnej rocznicy wyniesienia do godności bazyliki mniejszej kościoła św. Augustyna w Annabie, czyli starożytnej Hipponie.
Do czytelników jego najważniejsze dzieła będą docierały przez internet
O bardzo trudnej, często wręcz tragicznej sytuacji chrześcijan m.in. na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej mówiono 11 grudnia w Warszawie podczas prezentacji raportu "Prześladowani i zapomniani".
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Papieska intencja modlitewna na październik 2024 r.