Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Decydujące znaczenie mediacji papieża w zbliżeniu między Kubą a USA potwierdza kluczową rolę, jaką odegrał kubański Kościół katolicki w doprowadzeniu do zmian na komunistycznej wyspie - pisze AFP.
Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry rozmawiał w poniedziałek z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem o przyszłosci bazy Guantanamo, gdzie przetrzymywani są podejrzani o terroryzm. Watykanowi zależy na "humanitarnym rozwiązaniu" tej kwestii.
Źródłem siły była polska rodzina, jedna z ostatnich enklaw niezależności i Kościół - mówił prezydent.
W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela w 25. rocznicę wyborów parlamentarnych 4 czerwca odprawiona została Msza za wolność. Przewodniczył jej sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin; on też wygłosił homilię.
Około 13 dni przed ostatnim stadium choroby, gen. Wojciech Jaruzelski w sposób świadomy, wolny, nie ulegając jakimkolwiek sugestiom czy naciskom, poprosił o spowiedź i ją odbył - poinformował PAP proboszcz Katedry Polowej WP ks. płk Robert Mokrzycki.
Należy więcej mówić i pisać na temat zniewolenia człowieka przez media, ze szczególnym podkreśleniem skutków tego zjawiska, apeluje w "Naszym Dzienniku" bp. Adam Lepa.
Ponad 1,6 mln obywateli UE wsparło już inicjatywę "Jeden z Nas" zmierzającą do tego, by z unijnego budżetu nie finansowano instytucji promujących aborcję, a także samych zabiegów - pisze "Rzeczpospolita".
Powstrzymajmy obłęd we włoskiej polityce - wezwał w środę katolicki tygodnik "Famiglia Cristiana" i wyraził oburzenie tym, że przyszłość rządu Włoch i sukces reform zależy od tego, czy były premier Silvio Berlusconi zostanie pozbawiony mandatu senatora, czy też nie.
Niektóre decyzje polityczne zmuszają ludzi do ucieczki. W takiej sytuacji nie wolno milczeć.
„Nowa ewangelizacja wkracza także w dziedzinę polityki, jako na specyficzny obszar, na którym chrześcijanie wpływają na życie swej ojczyzny zgodnie z własną tożsamością i historią”. Takie zdanie wyraził abp Rino Fisichella, niegdyś duszpasterz włoskich parlamentarzystów, dziś przewodniczący watykańskiej dykasterii zajmującej się nową ewangelizacją.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
"Aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka".