Polacy filarem obrony życia

Ponad 1,6 mln obywateli UE wsparło już inicjatywę "Jeden z Nas" zmierzającą do tego, by z unijnego budżetu nie finansowano instytucji promujących aborcję, a także samych zabiegów - pisze "Rzeczpospolita".

Aby sprawą zajął się Parlament Europejski potrzeba przynajmniej miliona podpisów obywateli UE pochodzących z minimum 7 krajów.

Zbiórka kończy się 1 listopada i szacujemy, że ostatecznie będzie ok. 1,8 mln podpisów - mówi Michał Baran, członek Polskiego Komitetu Narodowego Inicjatywy "Jeden z Nas". Najwięcej zebrano ich we Włoszech (ponad 570 tys.), w Polsce (220 tys.) i Niemczech (152 tys.).

Teraz trafią one do Komisji Europejskiej i prawdopodobnie wiosną 2014 r. odbędzie się przed nią wysłuchanie publiczne.

Nasi eksperci będą przekonywali, by sprawa trafiła pod obrady Parlamentu Europejskiego, bo to tam zapadają strategiczne decyzje dot. unijnego prawa - tłumaczy Baran. Liczy też, że głos tak wielu obywateli UE nie będzie zlekceważony.

Inicjatorzy akcji "Jeden z Nas" z całej Europy spotkają się w listopadzie w Krakowie. Chcą m.in. ustalić strategię na wysłuchanie publiczne. Niewykluczone też, że powołają ogólnoeuropejską organizację pro-life.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg