Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W związku ze zbliżającym się Szczytem Systemów Żywnościowych ONZ, który odbędzie się w Rzymie, Watykan zorganizował serie webinariów poświęconych bezpieczeństwu żywnościowemu zainspirowanych papieską encykliką społeczną Laudato si'.
Z papieżem Franciszkiem rozmowę prowadzi Carlo Petrini, agnostyk, założyciel Slow Food i pomysłodawca międzynarodowej sieci Terra Madre, autor przewodnika po encyklice z 2015 r.
To „zintegrowane podejście do zwalczania ubóstwa, przywracania godności osobom wykluczonym, a jednocześnie ochrony środowiska naturalnego”.
"Musimy ponownie odkryć zmysł sakralnego szacunku dla Ziemi" - powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie, kolejnej, która z powodu pandemii odbyła się bez udziału wiernych. Papież nawiązał do obchodzonego w środę 50. Światowego Dnia Ziemi.
Papież Franciszek wyznał, że przeżywa pandemię koronawirusa z "wielka niepewnością" i zastanawia się, jaka będzie jego posługa jako biskupa Rzymu w przyszłości. "To moment wielkiej pomysłowości, kreatywności" - zaznaczył w wywiadzie dla brytyjskich mediów.
Papież Franciszek powiedział w piątek, że rozważana jest możliwość wprowadzenia "grzechu ekologicznego" do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jak przypomniał, taka propozycja pojawiła się w czasie niedawnego synodu biskupów na temat Amazonii.
Ziemia jest darem, przeprośmy za naszą chciwość, za zło, jakie jej wyrządziliśmy - to słowa papieża Franciszka z książki opublikowanej przez watykańskie wydawnictwo Lev. Książka ze wstępem papieża jest zbiorem jego tekstów i wystąpień na temat ekologii.
Watykan staje się strefą wolną od plastiku jednorazowego użytku i jest wzorem w gospodarowaniu odpadkami, z rekordowym odsetkiem segregowanych śmieci. Tylko 2 procent specjalnych odpadków nie podlega temu procesowi.
Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych z pośród miliona gatunków zwierząt żyjących na naszej planecie jeden na osiem jest zagrożony wyginięciem.
1 września to Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Rozpoczyna on również coroczne wydarzenie ekumeniczne Czas dla Stworzenia, podczas którego chrześcijanie na całym świecie modlą się oraz podejmują działania na rzecz odnowy środowiska naturalnego. Czas dla Stworzenia zakończy się 4 października, we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
Intencja modlitwy na czerwiec.