Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie papiez.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
O podstawach demokratycznego państwa prawa mówił Benedykt XVI na forum niemieckiego Bundestagu w Berlinie. Wskazał, że „ostatecznym kryterium i podstawą” pracy polityka „nie powinien być sukces, ani tym bardziej korzyść materialna”. Polityka musi być „staraniem się o sprawiedliwość”. Inaczej państwo może stać się „bardzo dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców”, jak to miało miejsce w historii Niemiec.
Spotkanie z kanclerz Angelą Merkel, które miało miejsce w siedzibie Konferencji Episkopatu Niemiec ok. godz. 13 miało charakter prywatny i nie było transmitowane w mediach. O jego przebiegu poinformował dziennikarzy w centrum prasowym o. Federico Lombardi SJ.
Benedykt XVI przybył z czterodniową wizytą apostolską do Niemiec. Samolot włoskich linii Alitalia wylądował na berlińskim lotnisku Tegel o godz. 10.16.
Berlin powściągliwie reaguje na papieską wizytę.
Wierni z Polski wyruszą 22 września w zorganizowanych pielgrzymkach do Berlina na Mszę świętą, pod przewodnictwem papieża. Niemiecki episkopat oszacował, że przybędzie około 1,8 tys. Polaków.
Dwa dni przed papieską pielgrzymką do Niemiec rosną oczekiwania wobec samego Benedykta XVI.
Niemcy są krajem wielowyznaniowym. Papież przyjeżdża do kraju Marcina Lutra. Ojciec Święty przybywając do Niemiec musi to uwzględnić.
Abp Rainer Maria Woelki z Berlina napisał list pasterski, który był odczytywany we wszystkich kościołach archidiecezji w sprawie kosztów wizyty Benedykta XVI w Niemczech.
Marcin Luter byłby zadowolony z Benedykta XVI, z jego chrystologicznego ekumenizmu – uważa kard. Kurt Koch.
„Gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość” – to hasło papieskiej podróży do Niemiec przypomniał w cotygodniowym felietonie radiowym ks. Federico Lombardi.
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
"Aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich i odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka".