O drodze do niewiary i powrocie do Kościoła z Peterem Seewaldem, człowiekiem znanym głównie jako biograf Benedykta XVI. Kluczowy okazał się jeden gest biskupa.
Z teologii Benedykta XVI.
Do włoskich księgarń trafił zbiór tekstów Benedykta XVI napisanych już po jego rezygnacji. Książka, zatytułowana „Czym jest chrześcijaństwo? Duchowy prawie-testament”, to świadectwo tego, jak ten wybitny teolog, który został papieżem, postrzegał Kościół i stojące przed nim wyzwania, a także własne powołanie.
Jak przystało na nauczyciela modlitwy, Benedykt XVI sam się modli.
Rozmowa z ks. dr hab. prof. KPSW Mariuszem Kucińskim.
Co łączy wybory prezydenckie we Francji z 95. urodzinami Benedykta XVI? Wspomnienie pielgrzymki nad Sekwanę w 2008 roku. Jednej z najważniejszych dla Europy papieskich wizyt.
– Pokora i wiara – to dwie cechy, które przede wszystkim dostrzegam u papieża Benedykta i za które go bardzo podziwiam – mówi ks. prof. Roberto Regoli.
Bez względu na ocenę tempa wprowadzanych w Kościele norm i ich realizacji należy podkreślić, że już w czasach sprawowania urzędu prefekta Kongregacji Nauki Wiary kardynał Ratzinger robił wszystko, aby sprawy nadużyć uporządkować i sprawiedliwie osądzić. Dzisiaj niektórzy zdają się o tym nie pamiętać.
Na kontrowersje związane z raportem monachijskiej kancelarii prawnej dotyczące oskarżeń papieża-seniora Benedykta XVI zwrócił uwagę w wywiadzie dla stancji EWTN jego sekretarz osobisty, arcybiskup Georg Gänswein.
W sprawie raportu dotyczącego nadużyć w archidiecezji Monachium i Freisingu.