Papież po raz kolejny zadzwonił wczoraj wieczorem do katolickiej parafii w Strefie Gazy. Franciszek zapewnił nas, że modli się za nas i że zna nasze cierpienia – opowiada s. Nabila Saleh, która rozmawiała z Ojcem Świętym.
Izrael, przygotowując się do walki z Hamasem, wezwał ludność cywilną do opuszczenia północnej części Strefy Gazy. Według izraelskiej armii wyjechało już stamtąd 600 tys. Palestyńczyków. Chrześcijanie nadal pozostają na miejscu.
Ojciec Święty chciał wiedzieć, ile osób przebywa w obiektach parafialnych – relacjonuje s. Nabila, wyjaśniając, że w parafii katolickiej znalazło schronienie około 500 osób, w tym chorzy, rodziny, dzieci, niepełnosprawni, ludzie, którzy stracili domy i wszelki dobytek. Ojciec Yusuf i ja podziękowaliśmy mu w imieniu całej wspólnoty i powiedzieliśmy, że ofiarujemy nasze cierpienia za zakończenie wojny, za pokój, za Kościół, a także za synod – dodaje posługująca w Strefie Gazy zakonnica.
Rozmawiając z agencją Sir podała, że katolicy w jej parafii nieustannie modlą się o pokój. Odmawiają różaniec i trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro przyłączą się do ogłoszonego przez biskupów dnia postu i modlitwy w intencji pokoju.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.