To modlitewna nowenna trwająca od 17 do 25 marca 2011 roku. Istotą tej akcji jest modlitwa za dzieci zagrożone aborcją
Zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, ale mogą to być również inne wybrane modlitwy. Jako pomoc w modlitwie proponujemy rozważania na każdy dzień nowenny. W tym roku rozważania oparte są na nauczaniu Jana Pawła II o życiu. Na każdy dzień nowenny przygotowaliśmy również, jako pomoc, wideo komentarz do słów Papieża.
Nowennę możecie przeżywać indywidualnie, lub we wspólnocie.
Aby dołączyć do akcji (jako osoba indywidualna lub wspólnota) wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Modlitwa indywidualna
Istotą naszej akcji jest odmówienie każdego dnia nowenny Koronki do Bożego Miłosierdzia (oczywiście im więcej modlitwy tym lepiej). I do takiego udziału Cię zapraszamy. Aby jednak Twoja modlitwa mogła nabrać charakteru medytacyjnego i pozwoliła Ci pogłębić miłość do Życia przygotowaliśmy na każdy dzień cytat z nauczania Jana Pawła II i krótką medytację, które mogą okazać się pomocne.
A zatem:
Modlitwa wspólnotowa
Nasza nowenna jest przygotowana tak, aby można było ją przeżywać również we wspólnocie. Można nowennę przeżywać zarówno podczas Mszy świętej, lub na spotkaniu wspólnotowym, albo też przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Oczywiście istotą wspólnotowego przeżywania tego spotkania jest niezmiennie modlitwa, a zatem starajmy się, aby w naszych spotkaniach było jej jak najwięcej.
Materiały do modlitw i teksty rozważań znajdziesz TUTAJ :.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W niedzielę Leon XIV spożył obiad ze 110 ubogimi, podopiecznymi Caritas z diecezji Albano.
Podczas obiadu ubodzy mogli swobodnie rozmawiać z Ojcem Świętym.
Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański na Piazza della Libertà w Castel Gandolfo.
Jesteśmy Kościołem Pana, Kościołem ubogich, wszyscy jesteśmy cenni, wszyscy jesteśmy osobami...
Ks. Raymond de Souza podsumowujw pierwsze 100 dni pontyfikatu Leona XIV.
Papież Leon XIV skierował przesłanie do Sióstr Oblatek św. Franciszki Rzymianki.
Leon XIV odpowiadał na pytania dziennikarzy 13 sierpnia w Castel Gandolfo.