Każdego dnia ponad 175 tys. dzieci po raz pierwszy łączy się z internetem - podaje Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w obchodzonym dziś Dniu Bezpiecznego Internetu. Z danych tych wynika, iż jeden na trzech użytkowników internetu to dziecko.
UNICEF zauważa, że dostęp do świata cyfrowego otwiera przed dziećmi wiele korzyści i możliwości, ale jednocześnie naraża je na szereg zagrożeń, w tym złe treści, wykorzystywanie seksualne i przemoc, cyberprzemoc i niewłaściwe wykorzystanie ich prywatnych informacji. Do tej pory nie podjęto zbyt wiele działań, aby chronić dzieci przed niebezpieczeństwami świata cyfrowego.
Raport tej organizacji podkreśla, że każdy ma obowiązek chronić dzieci w świecie cyfrowym. Szczególna odpowiedzialność spada na rządy poszczególnych krajów, rodziny, szkoły oraz inne instytucje, a także sektor prywatny, a zwłaszcza przemysł techniczny i telekomunikacyjny, który powinien kontrolować wpływ techniki cyfrowej na dzieci, aby ustrzec je przed zagrożeniami. Dlatego też UNICEF ponownie wzywa wszystkich do współpracy, aby bezpieczeństwo dzieci umieścić w centrum polityki cyfrowej.
Tę kwestię poruszył także na Twitterze papież Franciszek:
Wszyscy mamy zabiegać o ochronę nieletnich w świecie cyfrowym.
— Papież Franciszek (@Pontifex_pl) 6 lutego 2018
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.
We wtorek rano Leon XIV odprawił Mszę św. w kaplicy posterunku karabinierów w Castel Gandolfo.
Poświęcił czas na indywidualną rozmowę z każdą z nich i wspólną modlitwę.