Grupa teologów, którzy już w ubiegłym roku mieli zastrzeżenia wobec wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II, zaapelowała w Rzymie do wiernych, którzy są temu przeciwni, by składali świadectwa u postulatora procesu beatyfikacyjnego.
Kto wie o czymś, co mogłoby przeszkodzić beatyfikacji Jana Pawła II, niech się natychmiast zgłosi do wikariatu Rzymu - taki apel wystosowało trzynastu teologów z kilku krajów świata.
Są w tym gronie mniej lub bardziej znani kościelni dysydenci, jak Włoszka Adriana Zarri czy były przeor benedyktynów przy rzymskiej bazylice świętego Pawła za Murami Giovanni Franzoni. Uważają oni, że nie może być uznanym za świętego papież, który potępił teologię wyzwolenia, tolerował nielegalne operacje finansowe watykańskiego banku i nie chciał uchylić nakazu celibatu księży.
Ich głos na pewno zostanie wzięty pod uwagę. Jeden z sędziów wchodzących w skład trybunału, powołanego w czerwcu ubiegłego roku, pełni bowiem funkcję tak zwanego adwokata diabła i gromadzi opinie nieprzychylne Janowi Pawłowi II.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.
Pokój? Jedność? Doktryna społeczna? AI? Co może być jej tematem?