Kosmiczne spotkanie Benedykta XVI

Na prywatnej audiencji w Castelgandolfo Benedykt XVI przyjął dwóch włoskich astronautów: Roberto Vittoriego i Paolo Nespoliego.

Należeli oni do załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, z którą Papież miał okazję rozmawiać 21 maja dzięki łączom telekomunikacyjnym. Obecnie była okazja do spotkania osobistego.

Włoskim astronautom, którzy w ten sposób po powrocie z kosmosu rozpoczęli specjalne tourne po kraju, towarzyszyli przedstawiciele agencji kosmicznych: włoskiej i europejskiej. Na audiencję przyniesiono ten sam papieski medal z wizerunkiem stworzenia człowieka z Kaplicy Sykstyńskiej, który astronauci mieli ze sobą na orbicie okołoziemskiej. Ojcu Świętemu ofiarowano ponadto atlas wszechświata, a także obraz przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną krążącą 400 km nad Ziemią.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.