Autobusem po Ogrodach Watykańskich

Ofertę zwiedzania Ogrodów Watykańskich odkrytym autobusem turystycznym przedstawiło w czwartek biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej. Godzinny objazd po zielonym sercu Watykanu kosztuje 15 euro.

Inicjatywa, skierowana do turystów i pielgrzymów z całego świata, to owoc współpracy biura Opera Romana Pellegrinaggi (ORP) z gubernatoratem Państwa Watykańskiego. W czwartek zapoznali się z nią dziennikarze akredytowani przy biurze prasowym Stolicy Apostolskiej.

Dwoma otwartymi autobusami wysłannicy mediów objechali trasę oferowaną turystom. Podczas malowniczej wycieczki po Ogrodach Watykańskich można obejrzeć między innymi gmach gubernatoratu, pałacyk Piusa IV będący siedzibą Papieskiej Akademii Nauk, grotę Matki Boskiej z Lourdes, słynną Wieżę Świętego Jana, gdzie letni urlop spędzał Jan XXIII, a także lądowisko papieskiego helikoptera i stację kolejową.

Autobusy panoramiczne odjeżdżają co 30 minut w godzinach od 8 do 14 sprzed biura w pobliżu Placu świętego Piotra codziennie oprócz środy, niedzieli i watykańskich świąt.

Ta najnowsza atrakcja turystyczna dla zwiedzających Watykan jest nawiązaniem do podobnej inicjatywy z pierwszych lat pontyfikatu Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.