W Sewilli będą wspominać Jana Pawła II

Sewilla to kolejna diecezja w Hiszpanii, która uzyskała pozwolenie Stolicy Apostolskiej, aby 22 października obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. O decyzji Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów poinformował ordynariusz diecezji, abp Juan José Asenjo.

Jan Paweł II odwiedził Sewillę dwa razy: w listopadzie w 1982 r. i w czerwcu w 1993 r., zawsze bardzo gorąco witany przez mieszkańców stolicy Andaluzji. Podczas pierwszego pobytu beatyfikował s. Anielę (Ángela) od Krzyża, założycielkę cenionego Towarzystwa Sióstr od Krzyża. Dwadzieścia lat później, 4 maja 2003 r., polski Papież kanonizował ją w Madrycie. Z kolei w 1993 r. Jan Paweł II przybył na zakończenie 45. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego oraz z okazji 500-lecia odkrycia Ameryki.

„Dla wielu mieszkańców Sewilli balkon w pałacu arcybiskupim to balkon Jana Pawła II – mówi Pedro Martínez. – Tutaj gromadziliśmy się wieczorami na niezapomniane spotkania z papieżem”. Uważa on, że dla Sewilli Jan Paweł był „przyjacielem”. „Dlatego też tak mocno śpiewaliśmy mu na pożegnanie popularną sewillanę „Kiedy przyjaciel odjeżdża, to coś umiera w duszy”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SEWILLA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.