Musiałem wam podziękować

Przed wyjazdem z Madrytu papież spotkał się z wolontariuszami ŚDM.

W spotkaniu uczestniczyło prawie 30 tys. wolontariuszy pracujących podczas ŚDM. Ok. 1500 z nich to Polacy. Wolontariusze z Polski pracowali m.in. przy budowie ołtarza na lotnisku, przy którym papież odprawił kończącą ŚDM Mszę św. Rozstawiali także barierki oddzielające od siebie sektory. W biurze prasowym tłumaczyli teksty, z których później korzystali polscy dziennikarze. Mieszkali w polowych warunkach, praca była ciężka. Codziennie uczestniczyli we Mszy św. Dziennikarze obserwujący ich służbę z wielkim uznaniem mówili o ich pracy, sumienności, obowiązkowości.

Młodzi w charakterystycznych zielonych koszulkach entuzjastycznie powitali Benedykta XVI w swoim gronie. Długo wiwatowali i klaskali. Z kilkunastoma wolontariuszami papież przywitał się osobiście. O ich służbie opowiedział kard. Rouco, metropolita Madrytu. Powiedział, że w czasie ostatnich dni wykonali niesamowitą pracę, godną podziwu. Podziękował za troskę papieża o wolontariuszy i za to, że chciał osobiście pożegnać się z nimi. W imieniu zebranych poprosił papieża o błogosławieństwo. Słowa kardynała młodzi potwierdzili głośnymi brawami i okrzykami.

Następnie głos zabrał przedstawiciel wolontariuszy. Podziękował papieżowi za to spotkanie i za obecność z młodymi podczas ŚDM. "Dziękujemy że zaufałeś nam, młodym" - powiedział. 28-letnia wolontariuszka z Brazylii, gdzie odbędą się kolejne ŚDM, wspominała spotkanie w Kolonii. Wtedy po raz pierwszy uczestniczyła w takim wydarzeniu. Zapewniła papieża, że będzie się starała dawać świadectwo wiary swoim życiem, do czego zachęcał młodych papież w homilii  w czasie Mszy na lotnisku. "Chciałabym Ci podziękować za to, że wybrałeś Brazylię na miejsce kolejnych ŚDM. Będzie to dla nas wielkie święto wiary. Czekamy na Ciebie w Brazylii w 2013 roku" - powiedziała na zakończenie.

"Chciałem zatrzymać się tutaj przed powrotem do Rzymu, aby podziękować Wam za posługę. Swoją służbą nadaliście tym dniom oblicze miłej i serdecznej troski o innych. Dziękuję za to, że poświęcaliście uwagę nie tylko pielgrzymom, ale także papieżowi" - powiedział Benedykt XVI. Mówił o korzyściach płynących ze służby innym ludziom. Poprosił młodych, aby miłością odpowiedzieli na miłość Chrystusa, który wydał się za nas właśnie z miłości.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa "Ojcze nasz..." i papieskie błogosławieństwo.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg