Benedykt XVI o urokach Castelgandolfo

O walorach wypoczynkowych Castelgandolfo mówił do grupy witających go tam wiernych Benedykt XVI.

Ojciec Święty do swojej letniej rezydencji przyleciał wczoraj wieczorem helikopterem. Pośród witających Papieża osób byli: bp Marcello Semeraro, ordynariusz diecezji Albano, na terenie której znajduje się Castelgandolfo, oraz burmistrz tej podrzymskiej miejscowości Maurizio Colacchi.

Ukazując się na chwilę na balkonie swojej letniej rezydencji Benedykt XVI podziękował zgromadzonym mieszkańcom za ciepłe i serdeczne przyjęcie. Wyjawił też, dlaczego tak chętnie spędza tu swoje wakacje:

„Przybyłem tu w tym momencie, aby rozpocząć moje letnie wakacje i tutaj znajduję wszystko, co do tego konieczne: góry, jezioro, morze, piękny kościół z odnowioną fasadą i dobrych ludzi. Z tego względu jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Miejmy nadzieję, że Pan da nam dobre wakacje” – powiedział Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.