Ojciec Święty wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Loyola w Chicago. Odbyła się ona w ramach studenckiej inicjatywy „Budowanie mostów przez Azję i Pacyfik”, która promowana jest przez Papieską Komisją ds. Ameryki Łacińskiej. Na zakończenie serii pytań stawianych mu przez młodych z Azji papież zachęcał swych rozmówców: „Zawsze trzeba mieć nadzieję. Pozostańcie wierni swoim przekonaniom”.
W dialogu z papieżem wzięli udział studenci z uniwersytetów z regionu Azji i Pacyfiku. Reprezentowali m.in. uczelnie z Filipin, Tajwanu, Korei Południowej oraz Singapuru, Timoru Wschodniego i Papui Nowej Gwinei, czyli krajów które we wrześniu odwiedzi Franciszek. Dialog wpisał się w inicjatywę Uniwersytetu Loyola w Chicago, który inspirowany papieskim wezwaniem do promowania synodalności organizuje serię spotkań nazwanych „budowaniem mostów”. W ubiegłym roku odbyły się dwa: „Budowanie mostów Północ-Południe” i „Budowanie mostów poprzez Afrykę”. Do włączenia w ten dialog zaproszony został także papież Franciszek.
Papież zachęcał młodych: „Zawsze pozostańcie wierni swoim przekonaniom i nawet jeśli jesteście kuszeni, by żyć letnią wiarą pozostańcie wierni swojej tożsamości i pozostańcie silni jak chrześcijańscy męczennicy, którzy byli prześladowani”. Franciszek rozmawiał ze studentami o sile płynącej z przynależności do wspólnoty. Zachęcał do pielęgnowania swojej tożsamości i promowanie szacunku do drugiego człowieka. Wezwał studentów, by okazywali sobie wzajemną bliskość i miłość i nigdy nikogo nie wykluczali. Franciszek mówił również o skutecznej edukacji, która wymaga kształcenia i spójnego koordynowania naszych serc, umysłów i rąk. Podpowiedział młodym, że gdy trudno jest im żyć wiarą we współczesnym społeczeństwie siłę powinni czerpać z modlitwy i serdecznych relacji ze swymi wierzącymi kolegami.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.