Marktl am Inn: otwarto dom-muzeum Josepha Ratzingera-Benedykta XVI

Od dziś Poniedziałku Wielkanocnego można zwiedzać mieszczący się w centrum Marktl am Inn w pobliżu Altötting w Bawarii dom-muzeum Josepha Ratzingera-Benedykta XVI. W tym miasteczku urodził się 16 kwietnia 1927 r. przyszły papież.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 zostanie zainaugurowana specjalna wystawa prezentująca osobiste przedmioty, jakie do niego należały, zostały przekazane i będą teraz wystawione na widok publiczny. Poinformowały o tym diecezjalna gazeta diecezji pasawskiej oraz portal katholisch.de.

Wspomniana wystawa obejmuje ona bogaty wybór osobistych przedmiotów należących do Benedykta XVI, w tym jego papieską sutannę z krzyżem pektoralnym i piuską, portrety bliskich krewnych i odręczny list od jego brata Georga.

Wystawę wzbogacają nie tylko przedmioty sakralne i szaty papieskie, ale także bardzo osobiste pamiątki, takie jak zdjęcia i listy. Szczególnym skarbem na wystawie jest prawie stuletni pluszowy miś, prezent bożonarodzeniowy z czasów dzieciństwa papieża Benedykta, który do końca zajmował honorowe miejsce w jego gabinecie. Ten pluszowy miś, niemy świadek dziecięcej radości papieża, a później głębokiej zadumy, symbolizuje osobistą historię i człowieczeństwo stojące za tą wybitną osobistością Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg