Gdzie jest mundur, tam można zaufać

Papież spotkał się z policjantami strzegącymi Placu św. Piotra.

Światła i cienie naszej ludzkiej natury, ograniczonej i zranionej przez grzech, pociągają za sobą potrzebę istnienia tych, którzy w obliczu zła nie stoją z boku i nie patrzą, ale biorą na siebie odpowiedzialność interwencji i chronią ludzi – mówił dziś Papież, spotykając się z policjantami z Inspektoratu Bezpieczeństwa Publicznego przy Watykanie. To oni dbają o bezpieczeństwo na Placu św. Piotra i wokół niego.

Franciszek wskazał, że do posługi policjantów należą także drobne, lecz ważne gesty, jak np. udzielenie informacji. Ludzie wiedzą, że, gdzie jest mundur, tam można zaufać i to jest bardzo ważne – podkreślił Ojciec Święty.

Franciszek wyraził dużą wdzięczność za dyspozycyjność i gotowość do adaptacji ze strony policjantów w chwilach, gdy troszczą się o jego bezpieczeństwo podczas podróży we Włoszech. „W związku z tym często musicie sprostać dużym wyzwaniom logistycznym i działać w niewygodnych godzinach. Z serca wam dziękuję” – mówił Papież. Zaznaczał też, że służba mundurowych „wymaga odwagi, taktu, opanowania, uwagi i zrozumienia dla potrzeb tych, którzy proszą o pomoc, a także tych, którzy zmuszają do interwencji poprzez różnego rodzaju problematyczne zachowania”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, RZYM, WŁOCHY

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg