Informacje dla kierowców z Polski

Przypominamy, że dla autokarów z Polski przyjeżdżających na beatyfikację przewidziany jest parking przy Stadionie Olimpijskim (Parcheggio OLIMPICO - Stadio Olimpico). Miejsca na parkingu można już zajmować

Od godz. 17:00 przy stadionie rozpocznie pracę punkt informacyjny. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą służby włoskie oraz polscy wolontariusze.

Postój na parkingu uzależniony jest od wykupienia przepustki G (PASS G) – można ją nabyć bezpośrednio na parkingu lub zamówić na stronie internetowej http://www.agenziamobilita.roma.it. Koszt pozwolenia to 24 Euro za dobę. Organizatorzy grup autokarowych, którzy nie wykupili jeszcze pozwolenia G, będą mogli to zrobić po przyjeździe na parking przy stadionie. Władze Rzymu obiecały uruchomić tam specjalny punkt.

Wieczorem 1 maja autokary z Polski muszą opuścić parking, ponieważ w poniedziałek na stadionie odbędzie się mecz. Przypomnijmy, że PASS G nie uprawnia do wjazdu do części historycznej miasta objętej elektronicznym ograniczeniem ruchu.

Natomiast kierowcy samochodów osobowych mogą zostawić pojazdy na dowolnie wybranych parkingach Rzymu. Należy jednak zwracać uwagę, czy na ulicy nie obowiązuje całkowity zakaz parkowania i zatrzymywania. Wiele ulic 1 maja będzie od godz. 4:00 wyłączonych z ruchu. Dotyczy to szczególnie ulic prowadzących do Placu św. Piotra. Należy zwracać uwagę, by nie zostawiać cennych rzeczy w pojazdach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama