ZEZWOLENIE “G” DLA AUTOKARÒW

Aby wjechać do wnętrza wielkiej obwodnicy GRA, autokary są zobowiązane do wykupienia specjalnego zezwolenia

“PERMESSO G”(na „Ważne Uroczystości”), wydawanego przez Comune di Roma (możliwość nabycia w cenie 24 euro na stronie www.agenziamobilita.roma.it). Pielgrzymi z Polski proszeni są o parkowanie autokarów przy Stadionie Olimpijskim.
Natomiast Opera Romana Pellegrinaggi oferuje dla grup zorganizowanych powyżej 20-osób i posiadających  SPECIAL JPII PASS, możliwość otrzymania gratis „PERMESSO G”. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem jp2@orpnet.org

Oto treść pisma rozsyłanego przez Opera Romana Pellegrinagi:

Drodzy Pielgrzymi,

Z okazji uroczystości Beatyfikacji Jana Pawła II przewidzianej w Rzymie począwszy od 30 kwietnia do 2 maja, Comune di Roma udostępnia różne obszary parkingowe dla spodziewanych licznych autokarów.

Zgodnie z dyspozycjami Administracji Gminnej, wszystkie autokary mają obowiązek posiadania zezwolenia Bus Turistici typu „G” Grandi Eventi (Ważne Uroczystości), które zezwala przy szczególnych okazjach na poruszanie się w strefie ZTL2 (pomiędzy Mura Aureliane a Wielką Obwodnicą GRA) oraz postój w wydzielonych strefach.

Koszt zezwolenia typu „G” to 24 euro, zarówno poprzez rezerwację on-line na: www.agenziamobilita.roma.it, jak i za pośrednictwem jednego z wielu check point Rzymskich Servizi per la Mobilità.

Informujemy, że niestety zezwolenie „G” nie umożliwia przejazdu na przejściach elektronicznych, co grozi otrzymaniem sankcji administracyjnej.

Zapraszamy pielgrzymów z Polski do szybkiego rezerwowania zezwolenia „G”, wybierając obszar postoju „Stadio Olimpico” (Stadion Olimpijski)skąd będzie możliwe dojście pieszo w kilkadziesiąt minut do Placu św. Piotra.

Uwaga: do parkingu „Stadio Olimpico” należy dojechać przed godziną 03:00 dnia 1 maja oraz opuścić parking przed wieczorem dnia 1 maja.

W sprawie informacji można dzwonić do Agenzia per la Mobilità na numer: +39 06/57003 czynny codziennie przez 24h.

                                                                              Dziękujemy za współpracę. Serdecznie pozdrawiamy.

Opera Romana Pellegrinaggi

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama