Polacy, spotkajmy się w Rzymie

Pragniemy zwołać wszystkich Polaków 1 maja o godz. 15.00 na Plac Św. Piotra w Rzymie. Chcemy powiedzieć: dziękujemy Janie Pawle II - mówią organizatorzy akcji "Polski Rzym"

 

Wobec takiego wydarzenia jak beatyfikacja papieża z Polski nie można przejść obojętnie. "To wyjątkowy czas, który  niesie ze sobą wielkie wezwanie dla nas – gdziekolwiek jesteśmy, żyjemy, budujemy rzeczywistość" - mówią organizatorzy akcji z Fundacji "Wiatrak",Duszpasterstwa Akademickiego "Martyria" z Bydgoszczy oraz wytwórni  GRASSROOTS Films z Nowego Jorku.

Jan Paweł II całym swoim życiem dawał przykład, jak dobro może zmienić świat. Akcja "Polski Rzym" ma być wielkim dziękczynieniem za nowego błogosławionego. Jednocześnie ma być świadectwem. Świadectwem, że dziś również można się spotykać z drugim człowiekiem w duchu miłości i pokoju.

Po uroczystej Mszy beatyfikacyjnej organizatorzy planują rozłożyć na Placu Świętego Piotra ogromną biało-czerwoną flagę z napisem "Dziękujemy Ci JPII". O 15.00 zapraszają wszystkich Polaków, którzy będą wówczas w Rzymie, na spotkanie przy prawej fontannie. W podziękowaniu za dar beatyfikacji, odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego i odśpiewana "Barka".

Tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Rzymu, organizatorzy zachęcają do organizowania podobnych spotkań w Polsce. Akcja dostępna jest na Facebooku pod hasłem "Polski Rzym".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama