Archidiecezja lubelska

Już 28 kwietnia w lubelskim UMCS odbędzie się koncert ku czci papieża Polaka. Wystąpią: ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO UMCS, Chór Akademickiego UMCS im. J. Czerwińskiej i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego w Warszawie. W programie m.in.: polonez, mazur, wiązanka tańców lubelskich, krakowiak w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego UMCS. Podczas koncertu trwać będzie zbiórka pieniędzy dla Kuby Bielaka, studenta UMCS chorego na mukowiscydozę.

1 maja będzie dla Lublina Dniem Papieskim. O 9.30 na telebimach w parafii pw. Świętej Rodziny można będzie oglądać transmisję Mszy świętej beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Po jej zakończeniu - zostanie odmówiona modlitwa Anioł Pański. Centralnym punktem obchodów będzie odprawiona o 18.00 dziękczynna Eucharystia. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Ryszard Karpiński. O 19.30 w lubelskiej archikatedrze rozpocznie się koncert w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II. Artyści z Teatru Muzycznego w Lublinie i Filharmonii Lubelskiej wykonają Mszę C-dur Koronacyjną W.A. Mozarta

Przed krzyżem papieskim odbędzie się papieska majówka. Będą śpiewane pieśni i litania, a o 21.38 zabrzmi dziękczynne Te Deum. Organizatorzy proszą o zabranie świec na to nabożeństwo.

Przed beatyfikacją lubelskie Stowarzyszenie Natan i Centrum Jana Pawła II przygotowało dla nauczycieli katechetów zestaw katechez, które przybliżą uczniom postać i nauczanie papieża Polaka, a zwłaszcza jego związki z Lublinem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama