Archidiecezja Krakowska

27 kwietnia w Galerii Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zostanie zaprezentowana wystawa przygotowana przez Centrum "Nie lękajcie się!", której tematem będą "Krakowskie lata ks. Karola Wojtyły". Na wystawie można będzie oglądać niepublikowane dotąd fotografie, dokumenty i eksponaty związane z Karolem Wojtyłą.

28 kwietnia Centrum zaprasza do Kościoła św. św. Piotra i Pawła w Krakowie na 19.00. Andrzej Seweryn w towarzystwie artystów Opery Kameralnej z Krakowa będzie recytować "Tryptyk rzymski".

28 - 29 kwietnia w sali bł. Jakuba Strzemię przy bazylice franciszkanów można będzie wziąć udział w 24-godzinnym maratonie lektury pism papieskich. Zostaną odczytane wybrane fragmenty nauczania Jana Pawła II.

30 kwietnia w Centrum "Nie lękajcie się!" będą odtwarzane materiały multimedialne związane z Janem Pawłem II.

Dwa dni przed beatyfikacją w archidiecezji krakowskiej rozpocznie się nowenna ku czci św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej. Po beatyfikacji będzie kontynuowana - jako dziękczynienie. Szczególna wymowa tej nowenny wiąże się z faktem, że właśnie z katedry wawelskiej kardynał Wojtyła został powołany na Stolicę Piotrową.

1 maja podkrakowskie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach stanie się "polskim Rzymem". Wszyscy, którzy nie mogą wyjechać do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, będą mogli tu przeżyć beatyfikację papieża. O 10 można będzie obejrzeć transmisję uroczystości beatyfikacyjnych. Zaraz po ich zakończeniu rozpocznie się Msza święta dziękczynna. O 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia

Wieczorem uroczystości przeniosą się na krakowski Rynek. O 20 rozpocznie się tam koncert "Kraków, moje miasto życia". Wystąpią artyści różnych ras, prezentujący różne gatunki muzyczne. Motywem przewodnim koncertu będą teksty Jana Pawła II dotyczące Krakowa. Zostaną przypomniane m.in. słowa Jana Pawła II wypowiedziane na Błoniach, pod oknem na Franciszkańskiej czy w Zakopanem. Wystąpią m.in. Ewelina Flinta, Hanna Chowaniec Rybka oraz Kapela Góralska z Poronina, Krzysztof Kiliański, Wojciech Waglewski i Voo Voo, Ricky Lion, Pako Sarr, Antar Jackson czy Chór i karaimski Chamber Orchestra.

8 maja z Wawelu na Skałkę przejdzie procesja . Mszy świętej dziękczynnej tego dnia będzie przewodniczył kard. Camillo Ruini.

Kulminacyjnym punktem dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II będzie złożenie papieskich relikwii w kaplicy dolnego kościoła powstającego Centrum "Nie lękajcie się!". 11 czerwca ten kościół zostanie poświęcony podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Zaraz potem zostaną tam złożone relikwie. W tym dniu do Centrum przybędą również wolontariusze w ramach pielgrzymki z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Wolontariat jest sposobem budowania cywilizacji miłości, którą tworzył i o którą zabiegał Jan Paweł II. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama