Archidiecezja katowicka

W przeddzień beatyfikacji 30 kwietnia w archikatedrze Chrystusa Króla będzie odprawiona Msza święta. Po niej muzycy Filharmonii Śląskiej wykonają koncert ku czci Jana Pawła II, po którym rozpocznie się modlitewne czuwanie - przed beatyfikacją polskiego papieża. Z okazji uroczystości beatyfikacyjnych chorzy w archidiecezji otrzymają wraz z listem abpa Damiana Zimonia książkę "Myśli Jana Pawła II"

w niedzielę 1 maja br. zostanie przeprowadzona transmisja z uroczystości beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II na telebimie ustawionym przed halą widowiskowo-sportową „Spodek” w Katowicach. Będzie to okazja to wspólnotowego oglądania i przeżywania uroczystości beatyfikacji. Przed „Spodkiem” będzie możliwość skorzystania z miejsc siedzących.

  Również w archikatedrze Chrystusa Króla będzie można we wspólnocie przeżywać tę radosną uroczystość, ponieważ w prezbiterium ustawiony zostanie duży telebim. Transmisja beatyfikacji rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00, a zakończy przed Mszą św. o 12.00, którą odprawi metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń.

Po południu w ramach dziękczynienia za beatyfikację – o godz. 17.00 – w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia zaprasza na koncert "Santo Subito". Patronat nad tym wydarzeniem objął metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń oraz Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok.

W dziękczynienie za beatyfikację polskiego Papieża wpisze się w tym roku Metropolitalne Święto Rodziny organizowane tradycyjnie przed pielgrzymką mężczyzn do Piekar Śląskich, sympozja piekarskie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz w Piekarach Śląskich.

Również tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej będzie tematycznie związana z beatyfikacją Jana Pawła II. Papież bowiem 40 lat w różnej formie jednoczył się z pielgrzymami piekarskimi. Także po objęciu urzędu Piotrowego, Jan Paweł II regularnie pisał telegramy do mężczyzn zebranych w Piekarach.

Podobnie skoncentrowane na dziękczynieniu za beatyfikację Jana Pawła II będą: sierpniowa pielgrzymka kobiet do Piekar oraz wrześniowa pielgrzymka kapłanów archidiecezji katowickiej.

W Muzeum Archidiecezjalnym od 28 kwietnia będzie można oglądać wystawę numizmatów - medali i znaczków związanych z Janem Pawłem II. Katowickie wydawnictwo "Księgarnia św. Jacka" pod koniec maja zorganizuje kiermasz książki, podczas którego zaprezentowana zostanie najnowsza propozycja wydawnictwa - album „Mówię do Was Szczęść Boże”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama