Missa Magna Beatificationis w Rzymie

Polacy, którzy udadzą się na beatyfikację Jana Pawła II, mogą wziąć udział w niezwykłym koncercie „Missa Magna Beatificationis” autorstwa Michała Lorenca, zaplanowanym na 2 maja w Rzymie.

„Missa Magna Beatificationis” to dzieło napisane z okazji beatyfikacji przez jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, Michała Lorenca. Wielka Msza Beatyfikacyjna zostanie wykonana w kościele św. Ignacego Loyoli w Rzymie. Zawiera pieśni, hymny oraz części stałe Mszy, a także elementy epickie muzyki skomponowanej do filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…”, który przejmująco opowiada o pontyfikacie papieża-Polaka.

W koncercie weźmie udział 150 najlepszych polskich muzyków oraz soliści z Kamerunu i Iranu. Wystąpi Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, a także grający muzykę z różnych stron świata zespół DesOrient oraz chóry: „Cappella Corale Varsaviana”, „Psalmodia” UPJPII i Akademicki Chór „Bel Canto”.

„To nasz hołd dla Jana Pawła II, który zawsze pamiętał o swojej Ojczyźnie i rodakach mieszkających w wielu krajach świata – powiedział KAI Longin Komołowski, prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspólnota Polska. - Pamiętamy i wdzięczni jesteśmy Ojcu Świętemu także za niezapomniane i ważne spotkanie Polaków z kraju i zagranicy, które z jego inicjatywy odbyło się we wrześniu 1990 roku w Rzymie. To spotkanie miało niezwykłe znaczenie dla współpracy i integracji Polaków żyjących poza Polską i Polaków w Ojczyźnie u progu odzyskanej właśnie wolności” – zaznaczył prezes Wspólnoty Polskiej.

Swoją obecność na koncercie zapowiedzieli: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, kardynał Stanisław Dziwisz, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, Parlamentu RP, Episkopatu Polski oraz wielu gości z kraju i ze świata.

Koncert organizuje Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej, przy współudziale Rady Polonii Świata, Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, a pod patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Początek koncertu w poniedziałek, 2 maja o godz. 19:00. Po koncercie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeprowadzi zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom z Sudanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama