Polacy jadą do Rzymu

Wzrasta liczba zgłoszeń grup z Polski i z zagranicy na beatyfikację Jana Pawła II. W ciągu najbliższych tygodni liczba rejestracji może się podwoić lub potroić – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Piotr Studnicki z rzymskiego Biura Informacji dla Pielgrzymów przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

„Na dzień dzisiejszy zostało zgłoszonych prawie 400 grup zorganizowanych z kraju i z zagranicy – poinformował ks. Studnicki. – Grupy są organizowane przez biura pielgrzymkowe, biura turystyczne, przez parafie, stowarzyszenia. Łącznie jest to prawie 30 tysięcy pielgrzymów. Szczególnie w ostatnim tygodniu te zgłoszenia napływały coraz obficiej. Myślę, że najbliższe trzy tygodnie, które nas dzielą do dnia beatyfikacji, będą też takim czasem wzmożonych zgłoszeń uczestników z naszego kraju, również Polaków rozsianych w Europie i po całym świecie. Te zgłoszenia są nam o tyle potrzebne, że mówią nam, jaki będzie procentowy udział Polaków. Moje osobiste przewidywania co do udziału we Mszy św. beatyfikacyjnej to ok. 80 tys. Polaków, zarówno z grup zorganizowanych, jak i pielgrzymów indywidualnych”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.