Benedykt XVI prywatnie

Zobaczyć Benedykta XVI odpoczywającego w swoim apartamencie przed telewizorem, pijącego ulubioną pomarańczową Fantę, czy grającego Schuberta na fortepianie...

Prywatne życie papieża z Niemiec można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Secret Access: The Vatican”, nakręconym dla amerykańskiego kanału History Channel.

Film zawiera niespotykane dotąd zdjęcia, ukazujące Ojca Świętego w okolicznościach mniej oficjalnych. Są nimi m.in. rzadkie chwile, kiedy może grać na fortepianie lub gdy ogląda w swym fotelu wiadomości telewizyjne.

dima777q7 'Secret Access: The Vatican' Gives Look Into Life Of The Pope

Prawdopodobnie po raz pierwszy kamera rejestruje także, jak Benedykt XVI celebruje codzienną Mszę św. o 7.00 rano w swej prywatnej kaplicy. Autorzy filmu towarzyszą papieżowi podczas pielgrzymek w wyczarterowanym samolocie Alitalii, pokazując specjalny pokój dla papieża na pokładzie Boeinga 747. Film pokazuje, jak papieski samolot eskortują w powietrzu dwa myśliwce.

W innym fragmencie filmu papież modli się przed obiadem, na który zaprasza zazwyczaj kilka osób. Dokument przedstawia widzom również watykańskie katakumby i archiwa, zabierając ich do niemal wszystkich zakątków kościelnego państwa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama