Program beatyfikacji Jana Pawła II

W Watykanie opublikowano już program wydarzeń związanych bezpośrednio z beatyfikacją Jana Pawła II.

Beatyfikacja Jana Pawła II będzie wielkim wydarzeniem kościelnym, na które złożą się następujące momenty:

Czuwanie przygotowujące będzie miało miejsce w sobotę 30 kwietnia wieczorem (od godz. 20:30 do 22:30). Odbędzie się ono na antycznym stadionie Circo Massimo. Jest organizowane przez diecezję Rzymu, której czcigodny sługa Boży był biskupem. Czuwanie poprowadzi kard. Agostino Vallini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej. Benedykt XVI duchowo połączy się z zebranymi za pośrednictwem wideo.

Uroczystości beatyfikacyjne w niedzielę 1 maja na Placu św. Piotra rozpoczną się o godz. 10 rano. Przewodniczyć będzie Ojciec Święty. Na liturgię nie ma biletów. Wstęp na Plac i w okolice Watykanu kierowany będzie przez odpowiednie służby.

Oddanie czci doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego będzie przez wiernych możliwe już w niedzielę 1 maja, zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych. Trumna zostanie wystawione aż do chwili, kiedy zakończy się napływ wiernych.

Msza dziękczynna  sprawowana będzie 2 maja. Rozpocznie się o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Przewodniczy jej będzie kard. Tarcisio Bertone, watykański sekretarz stanu.

Złożenie doczesnych szczątków nowego Błogosławionegow Kaplicy św. Sebastiana odbędzie się w innym czasie w formie prywatnej.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama