Papież do kapłanów i seminarzystów: przeczytajcie ten list

Chcę was prosić, byście chronili Kościół, Ciało Chrystusa! – czytamy w dramatycznym liście ofiary wykorzystywania skierowanym do kapłanów i seminarzystów. Tekst ten dotarł do Papieża, który poprosił, by po usunięciu imienia ofiary został on opublikowany przez Papieską Komisję ds. Ochrony Nieletnich i w ten sposób dotarł do wszystkich księży i kleryków.

Autorka listu pisze o trwałych bliznach, które pozostawiło w niej wieloletnie wykorzystywanie. Przyznaje, że nabrała lęku do kapłanów i trudno jest jej chodzić na Mszę. A przy tym kościół był jej drugim domem. Trudno jednak pozbyć się tego doświadczania hipokryzji, którego zaznała w dzieciństwie.

Można zapomnieć na jakiś czas, próbować przebaczyć, starać się żyć w pełni, ale blizny pozostają. Zapewnia, że pisze o tym, bo uznaje Kościół za swą matkę i dlatego cierpi, kiedy jest on zraniony i brudny.

Zwraca się więc z dramatycznym apelem do kapłanów i seminarzystów, prosząc, by chronili Kościół, nie zamiatali nadużyć pod dywan, stając się wspólnikami, lecz byli jak Jezus, który nie zamykał oczu na grzech, ale w prawdzie i miłości wskazywał na grzech i grzesznika.

Proszę was, zdajcie sobie sprawę, że otrzymaliście ogromny dar, macie być alter Christus – drugim Chrystusem, Jego uosobieniem w tym świecie. Ludzie, a w szczególności dzieci, nie widzą w was jakiejś osoby, lecz Chrystusa, któremu ufają bez reszty. Proszę Cię, bądź dobrym kapłanem – czytamy w liście ofiary nadużyć do księży i seminarzystów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama