Ósma rocznica inauguracji pontyfikatu Franciszka

Z okazji przypadającej dziś ósmej rocznicy inauguracji pontyfikatu Papież Franciszek otrzymuje słowa wyrażające pamięć i życzenia z całego świata. W imieniu Republiki Włoskiej skierował je Prezydent Sergio Mattarella. Zaznaczył, że ciągłe i niestrudzone świadectwo Ojca Świętego jest źródłem wsparcia oraz pociechy dla wielu kobiet i mężczyzn dobrej woli.

Prezydent zwraca uwagę, że pandemia, która nadal dotyka wielu ludzi na całym świecie, uwypukliła słabości poszczególnych krajów i całej społeczności międzynarodowej w zakresie sprawiedliwego i skutecznego radzenia sobie z obecnym stanem nadzwyczajnym. Podkreślił znaczenie działań podejmowanych przez Franciszka w duchu braterstwa, aby przezwyciężyć trudne okoliczności dnia dzisiejszego. Stanowią one mocne wezwanie do odpowiedzialnej postawy obywatelskiej i są jasnym przewodnikiem dla tych, którzy sprawują urzędy instytucjonalne i polityczne.

„Otwiera ono i obejmuje horyzonty, które wykraczają poza sytuację zdrowotną i wynikające z niej poważne trudności społeczne. W rzeczywistości pobudza ono umysły i serca do bardziej pokojowego, dostatniego i sprawiedliwego współistnienia, które Wasza Świątobliwość przywołał dla Iraku - i dla całego świata - podczas swojej ostatniej i bardzo ważnej podróży apostolskiej” – podkreślił Sergio Mattarella. Prezydent podziękował Papieżowi za troskę i przywiązanie do Włoch, a także złożył życzenia z okazji dzisiejszej rocznicy i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Salt and Light Media Pope Francis - Procession at Mass of Inauguration
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama