Papież apeluje o uwolnienie więźniów politycznych w Birmie

Franciszek wystosował apel w sprawie Birmy, gdzie po wojskowym zamachu stanu nasilają się społeczne protesty w obronie demokracji. Siły porządkowe odpowiadają na nie przemocą.

Franciszek wystosował też apel w sprawie Birmy, gdzie po wojskowym zamachu stanu nasilają się społeczne protesty w obronie demokracji. Siły porządkowe odpowiadają na nie przemocą. W sposób szczególny Papież zaapelował o uwolnienie więźniów politycznych.

„Z Birmy wciąż napływają smutne wiadomości o krwawych starciach, w których giną ludzie. Chciałbym zwrócić uwagę władz, że dialog powinien wziąć górę nad represjami, a harmonia nad niezgodą. Apeluję również do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań, aby aspiracje mieszkańców Birmy nie były tłumione przez przemoc. Niech młodzi ludzie z tej umiłowanej ziemi otrzymają nadzieję na przyszłość, w której nienawiść i niesprawiedliwość ustąpią miejsca spotkaniu i pojednaniu. Powtarzam też życzenie wyrażone miesiąc temu: oby droga ku demokracji, którą Birma podążała w ostatnich latach, została wznowiona poprzez konkretny gest uwolnienia uwięzionych przywódców politycznych (por. przemówienie do Korpusu Dyplomatycznego, 8 lutego 2021).“

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg