Czy papież rozważał dymisję?

Czy Benedykt XVI rozważał możliwość dymisji w związku ze skandalem pedofilii w Kościele? - odpowiedź na to i inne pytania znajduje się w wywiadzie-rzece pt. "Światłość świata. Papież, Kościół i znaki czasów". Premiera książki odbędzie się 23 listopada.

Wywiad-rzeka ukaże się w 10 językach, między innymi po polsku.

O zawartości tomu, w którym znajdują się odpowiedzi Benedykta XVI na 90 pytań niemieckiego dziennikarza Petera Seewalda, poinformowała włoska agencja Ansa.

To pierwsza książka od początku tego pontyfikatu, napisana przez papieża "na cztery ręce" z dziennikarzem, co ciekawe - wskazuje Ansa - byłym markistą. Już wcześniej kardynał Joseph Ratzinger udzielił Seewaldowi wywiadów, które ukazały się w dwóch książkach.

Latem tego roku w papieskiej rezydencji Castel Gandolfo podczas trwających tydzień rozmów Benedykt XVI odpowiadał na wyjątkowo trudne pytania. Nie uchylił się przed żadnym z nich - zauważa się.

Według Ansy w książce papież mówi o przyczynach skandalu pedofilii, o związkach homoseksualnych i antykoncepcji, czy należy przemyśleć sprawę celibatu księży oraz czy warto zwołać Sobór Watykański III.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.