Papież: szopki stanowią katechezę ludu Bożego

Po modlitwie Anioł Pański Franciszek wyraził swoje współczucie dla ludzi morza, których szczególnie dotknęła pandemia koronawirusa.

Szacuje się, że około 400 tys. z nich utknęło na statkach, przekraczając terminy swoich kontraktów i nie może wrócić do domu. Papież zapewnił o swojej modlitwie za ludzi morza oraz wezwał rządy do „uczynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby umożliwić im powrót do swoich bliskich”.

Franciszek pozdrowił również wiernych zebranych na placu: Rzymian i pielgrzymów z różnych krajów i zachęcił do obejrzenia wystawy stu szopek pod kolumnami Berniniego, które stanowią „swoistą katechezę ludu Bożego, wyrażoną w sztuce”. Wszystkim złożył życzenia na Święta:

„Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla każdego z nas okazją do odnowy i braterstwa: rozejrzymy się wokół nas, spójrzmy zwłaszcza na tych, którzy są pozbawieni środków do życia – powiedział Papież. – Brat cierpiący, gdziekolwiek się znajduje, należy do nas. To w potrzebującym bracie znajduje się żłóbek, do którego musimy się udać z solidarnością, aby naprawdę spotkać Odkupiciela rodzącego się w świecie. Idźmy więc z Maryją ku Świętej Nocy. Wraz z Nią oczekujmy wypełnienia się tajemnicy zbawienia.“

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg