Papież w Barcelonie

Poświęcenie słynnego kościoła Sagrada Familia w Barcelonie będzie głównym puntem drugiego dnia wizyty Benedykta XVI w Hiszpanii. Wczoraj w sanktuarium świętego Jakuba w Santiago de Compostela papież wołał, by Europa otworzyła się na Boga, a krzyż zawsze świecił na jej ziemiach.

Rano w programie przewidziane jest  prywatne spotkanie z królem Hiszpanii, Juanem Carlosem i jego małżonką królową Zofią w sali muzealnej kościoła Świętej Rodziny.

Następnie rozpocznie się Msza św., podczas której Benedykt XVI poświęci słynny kościół Świętej Rodziny, budowany według projektu Antoniego Gaudí. Wznoszenie tego monumentalnego dzieła rozpoczęto 128 lat temu. Na zakończenie uroczystości Ojciec Święty odmówi modlitwę „Anioł Pański” ze zgromadzonymi na placu przed świątynią wiernymi.

Po obiedzie z kardynałami, arcybiskupami i biskupami w Domu Arcybiskupa Barcelony papież odwiedzi siedzibę dzieła dobroczynno-społecznego Nen Déu (Dzieciątka Bożego). Stamtąd uda się na lotnisko El Prat, gdzie odbędzie się ceremonia pożegnalna.

To druga podróż Benedykta XVI do Hiszpanii. Po raz pierwszy był tam w dniach 8-9 lipca 2006 r. z okazji V Światowego Spotkania Rodzin w Walencji. W sierpniu przyszłego roku Ojciec Święty jest spodziewany w Madrycie, gdzie w dniach 16-21 sierpnia odbędą się obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg