„Bienvenido” Ojca Świętego

Serdecznym „Bienvenido” dzisiejsze gazety hiszpańskie witają Benedykta XVI, który od Santiago de Compostela rozpoczął dwudniową wizytę w ich kraju. We wszystkich mediach jest to wydarzenie nr 1.

Najwięcej wiadomości o papieskiej wizycie przynosi dziennik „La Razón”. Na pierwszej stronie zamieścił on zdjęcie katedry św. Jakuba w najsłynniejszym hiszpańskim sanktuarium. Specjalny dodatek informuje o najważniejszych punktach dwudniowej pielgrzymki.

Dziennik przynosi też wywiad z redaktorem naczelnym watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” – Gianmarią Vianem, który mówi hiszpańskim czytelnikom, że Ojciec Święty bardzo chciał odwiedzić miasto św. Jakuba. „Papież w Santiago pragnie przypomnieć o chrześcijańskich korzeniach Europy” – powiedział Vian w rozmowie z dziennikiem hiszpańskim.

Największe hiszpańskie gazety: „El País” i „El Mundo” stosunkowo niewiele miejsca poświęcają papieskiej wizycie. „El Mundo” podkreśla jej znaczenie dla przybywających do Santiago de Compostela pielgrzymów. „Papież przybywa tam jako normalny pielgrzym” – podkreśla lewicowy dziennik. Natomiast „El País” informuje przede wszystkim o ostrych środkach bezpieczeństwa, jakie podjęto i o komercyjnym aspekcie wizyty.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.