Papież: silny i agresywny sekularyzm Hiszpanii

Benedykt XVI powiedział w sobotę na pokładzie samolotu lecącego do Hiszpanii, że kraj ten zrodził się z wiary i miał wielu świętych. Lecz obecnie - stwierdził papież - rozwinęły się w nim "laickość, antyklerykalizm, sekularyzm silny i agresywny".

Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu papież mówił o potrzebie odnowy wiary na zachodzie Europy, bo to tam głównie, zauważył, szerzy się "sekularyzm i laickość".

"Przyszłość wiary wymaga spotkania, a nie konfliktu, między wiarą a laickością" - przekonywał.

W drodze do Santiago de Compostela, które jest od średniowiecza celem pielgrzymek milionów wiernych, Benedykt XVI zwrócił uwagę na to, że były one podstawą "jedności duchowej kontynentu europejskiego".

"Tutaj pielgrzymi spotykali się i stworzyli wspólną europejską tożsamość" - dodał.

"Także dzisiaj odnawia się ten ruch, ta potrzeba podróży duchowej i fizycznej, spotkania z innymi, odnalezienia ciszy, wolności, odnowy i w rezultacie znalezienia Boga" - powiedział Benedykt XVI.

Papież przybył do Santiago de Compostela przed godziną 12.

Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu papież mówił o potrzebie odnowy wiary na zachodzie Europy.

Przed godziną 12 samolot z Benedyktem XVI wylądował w Santiago de Compostela.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.