Spotkanie Rady Kardynałów z Papieżem

We wtorek miało miejsce przewidziane wcześniej spotkanie Rady Kardynałów doradzających Papieżowi w reformie Kurii Rzymskiej. Również tym razem ze względu na stan zagrożenia sanitarnego odbyło się ono w formie online.

Ojciec Święty uczestniczył w zebraniu, łącząc się z uczestnikami z Domu św. Marty. Po krótkim pozdrowieniu ze strony Papieża został przedstawiony uczestnikom nowy członek Rady:  kard. Ambongo Besungu, Arcybiskup Metropolita Kinszasy oraz rozmawiano o sytuacji Kościoła na różnych kontynentach, szczególnie w obliczu obecnej pandemii koronawirusa. Sekretarz Rady streścił kroki poczynione w redakcji tekstu nowej Konstytucji Apostolskiej. W tej chwili analizowane są obserwacje, poprawki i propozycje przedstawione w ostatnich miesiącach przez poszczególne dykasterie watykańskie. Następne spotkanie zaplanowano na luty przyszłego roku.

We wczorajszym wydarzeniu uczestniczyli: Kard. Óscar A. Rodríguez Maradiaga SDB., Reinhard Marx, Sean Patrick O’Malley OFM. Cap., Oswald Gracias, i Fridolin Ambongo Besungu, OFM. Cap. Z Watykanu łączyli się kardynałowie: Pietro Parolin i Giuseppe Bartello oraz Sekretarz Rady Bp Marco Mellino.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama