Papież przypomniał Polakom słowa św. Jana Pawła II o wolności

Papież Franciszek w przypadające w środę Święto Niepodległości przypomniał Polakom podczas audiencji generalnej w Watykanie słowa świętego Jana Pawła II o wolności. Życzył wszystkim pokoju i pomyślności.

Zwracając się do Polaków podczas audiencji transmitowanej z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział: "Dziś w Polsce przypada narodowe Święto Niepodległości. Gdy dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego święty Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, to znaczy: umieć używać swej wolności w prawdzie".

"Być prawdziwie wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być wolnym to znaczy być człowiekiem prawego sumienia i czynić to, co jest prawdziwym dobrem, to być człowiekiem dla drugich" - mówił papież przywołując słowa św. Jana Pawła II z "Listu do młodych".

Na zakończenie Franciszek dodał: "Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności".

Audiencja, podobnie jak poprzednia, odbyła się bez udziału wiernych z powodu zaostrzenia środków ochrony sanitarnej i ryzyka zakażeń koronawirusem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg