Papież modli się za ofiary pożarów w Ameryce

W pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański Papież nawiązał do wczorajszej beatyfikacji Carla Acutisa, piętnastolatka, rozmiłowanego w Eucharystii. Zwrócił uwagę, że ten młody Włoch był wrażliwy na znaki czasu, szczególnie w najsłabszych widział oblicze Chrystusa. Jego świadectwo wskazuje dzisiaj młodym, że prawdziwe szczęście znajduje się w postawieniu Boga na pierwszym miejscu i w służbie braciom, szczególnie tym ostatnim.

„Pragnę wyrazić swoją bliskość wobec ludów dotkniętych pożarami, które niszczą całe regiony planety, a także wobec wolontariuszy i strażaków ryzykujących życie, aby ugasić te pożary – zaznaczył Papież. Myślę o zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, szczególnie o Kalifornii, także o centralnych regionach Ameryki Południowej, o okolicach Pantanal w Paragwaju, o nabrzeżach rzeki Parana w Argentynie. Wiele pożarów zostało spowodowanych dotkliwą suszą, ale nie brakuje także tych spowodowanych przez człowieka. Niech Pan wspiera wszystkich cierpiących z powodu tych katastrof oraz uczyni nas uważnymi na zachowanie stworzenia.“

Papież zapowiedział, że w przyszłą niedzielę Fundacja pomoc Kościołów w Potrzebie podejmie inicjatywę: „Milion dzieci modli się na Różańcu o jedność i pokój”. Zaprosił najmłodszych całego świata do modlitwy szczególnie za trudne sytuacje spowodowane pandemią.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama