Papież w Hiszpanii

W listopadzie Benedykt XVI odwiedzi hiszpańskie sanktuarium w Santiago de Compostela a następnie Barcelonę, gdzie dokona konsekracji świątyni Sagrada Familia. Program osiemnastej zagranicznej pielgrzymki papieża ogłosił w piątek Watykan.

Santiago de Compostela, gdzie Benedykt XVI przybędzie w sobotę 6 listopada przed południem, to znany od średniowiecza ośrodek kultu i cel pielgrzymek, miejsce spoczynku świętego Jakuba Większego, jednego z dwunastu Apostołów.

Po ceremonii powitania na lotnisku papież spotka się z następcą hiszpańskiego tronu, księciem Asturii Filipem i jego rodziną. Odwiedzi też miejscową katedrę, gdzie znajduje się grób św. Jakuba.

Następnie odprawi mszę na Plaza del Obradoiro. Wieczorem przybędzie do Barcelony.

Pierwszym punktem pobytu w tym mieście w niedzielę 7 listopada będzie w godzinach rannych prywatne spotkanie Benedykta XVI z hiszpańską rodziną królewską. Następnie papież odprawi mszę z okazji poświęcenia kościoła Sagrada Familia, którego budowę rozpoczęto w 1882 roku, a którą kontynuował słynny architekt Antonio Gaudi. Po południu Benedykt XVI odwiedzi ośrodek dobroczynny. Wieczorem powróci do Rzymu.

Będzie to już druga papieska wizyta w Hiszpanii. W 2006 roku Benedykt XVI wziął udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Walencji. W sierpniu przyszłego roku będzie w Madrycie, na Światowych Dniach Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama