Spotkanie Papieża z ofiarami nadużyć seksualnych

Po południu 18 września Benedykt XVI spotkał się z grupą ofiar nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Do spotkania doszło w nuncjaturze apostolskiej w Londynie.

Jak poinformowano w specjalnym komunikacie watykańskiego biura prasowego, Benedykt XVI był bardzo poruszony tym, co usłyszał od swoich rozmówców. Wyraził głęboki smutek i wstyd z powodu tego, co wycierpiały ofiary molestowania i ich rodziny. Modlił się także wraz z nimi oraz zapewnił, że Kościół katolicki dołoży wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo młodym ludziom. Stwierdził również, że uczyni co w jego mocy, aby wyjaśnić wszelkie podejrzenia we współpracy z władzami cywilnymi dla postawienia przed wymiarem sprawiedliwości duchownych oskarżanych o tak poważne przestępstwa.

Jak to już miało miejsce poprzednio, Papież modlił się, aby wszystkie ofiary nadużyć doświadczyły uzdrowienia i pojednania oraz aby mogły przezwyciężyć przeszłe i obecne cierpienie z pogodą ducha i z nadzieją na przyszłość.

W watykańskim komunikacie poinformowano także, że Ojciec Święty spotkał się następnie z grupą osób zajmujących się przeciwdziałaniem nadużyciom wobec najmłodszych w Kościele.

Pełna treść komunikatu

Przemówienie do osób zaangażowanych w ochronę dzieci

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama