Ostrzeżenie przed „ateistycznym ekstremizmem”

Podczas pierwszego dnia swej wizyty w Wielkiej Brytanii papież nie stronił od wielkich tematów swojego pontyfikatu: groźby „dyktatury relatywizmu” i tłumienia religijnej wolności przez rządzących sekularystów – zauważa portal LifeSiteNews.

Portal, związany ze środowiskami amerykańskich oraz kanadyjskich obrońców życia i rodziny przypomina wezwanie papieża do ewangelizacji kultury oraz ostrzeżenie przed „dyktaturą relatywizmu” i „ateistycznym ekstremizmem XX wieku”.

Przytaczając obszerne fragmenty papieskiej homilii w Bellahouston Park, strona internetowa zwraca uwagę na słowa o tym, że religia jest „gwarantem prawdziwej wolności i szacunku” i podkreśla, że wbrew przewidywaniom niektórych mediów wizycie towarzyszą entuzjastyczne reakcje mieszkańców Szkocji, którzy licznie zgromadzili się na ulicach Glasgow, witając przejeżdżającego Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.