Zakorzenieni w chrześcijaństwie

O zachowanie chrześcijańskich korzeni zaapelował (16 września) do Brytyjczyków Benedykt XVI podczas uroczystości powitalnej w Edynburgu

Przemawiając w Pałacu Holyroodhouse, rezydencji królowej Elżbiety II w Szkocji papież podziękował za zaproszenie i pozdrowił królową Elżbietę II, jej małżonka księcia Filipa, członków rodziny królewskiej, wszystkich Brytyjczyków zaznaczając, że „wyciąga przyjazną rękę do każdego”.Nawiązując do nazwy pałacu „Holyroodhouse” papież zwrócił uwagę, że wskazuje ona na „Krzyż Święty” i przypomina o głębokich korzeniach chrześcijańskich, które „ciągle jeszcze są obecne w każdej warstwie brytyjskiego życia”. Przypomniał monarchów Anglii i Szkocji, którzy byli chrześcijanami oraz „znakomitych świętych”: Edwarda Wyznawcę i Małgorzatę Szkocką.

Polski tekst papieskiego przemówienia znajdziesz TUTAJ :.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.